Zeleni Jože u Dublinu

Od 27.11. do 03.12.2023. učiteljica engleskog jezika Tanja Miletić boravila je u Dublinu na tečaju pod nazivom „Service Learning- environmental projects for your classroom….and beyond“. Tečaj je pohađala u svrhu edukacije o metodi Service Learning: kako pripremati projekte na temu ekologije u kojima učenici uče sa svrhom, gdje učenici aktivno sudjeluju u projektima stvarajući, a ne pamteći teoriju, a sve to u sklopu projekta „Zeleni Jože“ koji je sufinanciran sredstvima Erasmus+ programa.

Učiteljica je istraživala potencijale i mogućnosti metode Service Learning-a , te kako zajedno sa svojim učenicima i kolegama surađivati sa lokalnom zajednicom u svrhu poboljšanja uvjeta u kojima trenutno živimo. Cilj i naglasak je na tome da se učenike stavi u stvarne situacije u kojima oni sami mogu djelovati.

U sklopu edukacije, učiteljica je posjetila i brojne atrakcije: Katedrala sv. Patrika, Narodni arheološki muzej, Prirodoslovni muzej, Nacionalna galerija, Trinity College, Liffey rijeka i njeni mostovi, te je sudjelovala u poduci irskog plesa.

objavio: Nataša Velenik   datum: 6. 12. 2023.

GALERIA TIA-2026