Pssst! Pričam ti priču

Višegodišnji projekt „Pssst! Pričam ti priču“, mamijenjen je učenicima i njihovim roditeljima. Kriterij za uključivanje je dobrovoljnost i motiviranost. Cilj projekta je pripovijedanje i skupljanje legendi, očuvanje dijalektalnog govora, učenju multikulturalnosti s učenicima, koji su iz drugih krajeva naše domovine. Provodi se u suradnji s kustosicom Etnografskog muzeja Istre, dr. sc. Ivonom Orlić.Tijekom protekle godine učenici su pričali legende koje su čuli od svojih baka, djedova, roditelja. Nakon toga iste su ilustrirali.

Ove smo godine išli na terensku nastavu. Cilj je bio posjetiti Pazin, naučiti legende o nastanku jame, životu divova, upoznati najočuvaniji kaštel u Istri, prošetati dolinom mlinova. Sve smo to doživjeli pod vodstvom Radenka Slokovića direktora turističke zajednice Pazin.

Posjetili smo i Pićan, kao izuzetno zanimljiv gradić, njegove sakralne objekte te arhitekturu starogradske jezgre.Tu su nas ugostili učenici PŠ Pićan. Upoznali s legendama svoga mjesta, zajedno smo otplesali tradicijske plesove. Glavni razlog dolaska je Centar za nematerijalnu kulturu Istre gdje smo se upoznali s način očuvanja nematerijalne baštine. Imali smo priliku posjetiti i izložbu „ČEŠLJARSTVO-od roga boškarina do češlja i frizure“

Posjetom Gračišća zaokružili smo našu terensku nastavu. Rad nastavljamo i u narednoj školskoj godini.

Terenska nastava - Pssst! Pričam ti priču...

16.09.2017. 08:45
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.

14.09.2017. 08:38
14. rujna - Dan prašuma
Povodom svjetskog dana prašuma predstavljamo vam njihovu ulogu na našoj planeti te ćemo vas podsjetiti kolika je njihova važnost, osobito tropskih kišnih prašuma. U Hrvatskoj ima još nekoliko skromnijih površina šuma koje se smatraju prašumama jer su sačuvane u svom izvornom obliku. To su Čorkova uvala, Muški bunar, Klepina duliba.

12.09.2017. 08:35
12. rujna - Svjetski dan oralnog zdravlja
Svjetski dan oralnog zdravlja obilježava se svake godine 12. rujna, a cilj je internacionalnih, nacionalnih i lokalnih aktivnosti, koje se provode na ovaj dan, upozoriti na važnost oralnog zdravlja u općem zdravlju te promovirati oralnu higijenu. Prvi put ga je obilježila FDI - Svjetska udruga dentalne medicine, 12. rujna 2008. godine uz svojih 191 članica - nacionalnih udruga širom svijeta.