Uspješno instaliran „Solarni svijet“

Naš projekt „Solarni svijet“ u sklopu programa Zeleni pojas(www.ina.hr/zelenipojas ) Industrije nafte, d.d. uspješno je priveden završetku.

Uredili smo školski park, prilazni put školi, te u okviru istog ugradili pametnu solarnu klupu i solarnu meteo stanicu. U školskom parku smo posadili stotinjak biljaka, i instalirali sustav automatskog navodnjavanja. U svrhu edukacije učenika meteo podatci i podatci prikupljeni s pametne klupe dostupni su na web stranici škole. Sljedeće školske godine podatke ćemo koristiti u nastavi..

Naši učenici, članovi eko-skupine njih 15-tak, volontirali su uređujući oko 400 m2 i sadeći lavandu, ružmarin u našem parku.

O projektu je pisao Glas Istre, lokalni portali a najviše od svega o projektu govore zadovoljni učenici naše škole.

Ravnatelj OŠ Jože Šurana Višnjan, Predrag Brkić, prof., povodom dovršetka projekta je izjavio:

„Zahvaljujem se Industrije nafte, d.d. što je naš projekt „Solarni svijet“ prepoznala i sufinancirala u sklopu svog programa Zeleni pojas u području zaštite okoliša i prirode 2018.

Postavljanjem pametne klupe i meteo stanice ostvarili smo važan korak  osvješćivanja učenika, djelatnika škole i stanovnike mjesta da čuvaju okoliš te razvijati ekološku osviještenost kao što to čini i INA svojim programom „Zeleni pojas“. Uređeni školski park  sada je ponos nama i lokalnoj zajednici.

objavio: Predrag Brkić   datum: 28. 6. 2019.

GALERIA TIA-2026