Webmail

Ukupno: 919598
Ovaj mjesec: 1937

20.07.2018. 16:36
Dan kada je Čovječanstvo posjetilo tuđinski svijet
Prije 49 godina Armstrong i Aldrin sletjeli na Mjesec. Neil Armstrong i Buzz Aldrin uspješno su sletjeli na Mjesečevo tlo, a u orbiti ih je nadgledao i pratio Michael Colins.

18.07.2018. 11:05
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
18. 7. 2018. ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak, dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca i Tomislav Petric, ravnatelj SAFU-a potpisali su Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt ,,Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)".

Biologija
08.05.2018. 13:00
Šest jednogodišnjih bjeloglavih supova pušteno natrag u prirodu
Plavnik, Kvarneri‡, Kruna, Nevera, Jadran i Pavlomir, koji su prošle godine prona‘eni kao ozlije‘eni pti‡i, poletjeli su kvarnerskim nebom, zahvaljuju‡i djelatnicima Javne ustanove Priroda, zagrebačkog Zoološkog vrta i udruge BIOM.

22.07.2018. 14:20
Uređaji zahvaljujući kojima nikad nećete izgubiti kućnog ljubimca
Tehnologija u službi čuvanja ljubimca na oku

14.07.2018.
Što su ekološke boje i zbog čega su važne za okoliš
Ako želite da postanete dio "zelenog pokreta" i da svojim djelovanjem pozitivno utječete na svoju životnu sredinu, srećom pa to više ne znači da morate da žrtvujete boje i kvalitet farbe koju koristite, pošto danas postoji odličan izbor ekoloških farbi koje pritom dolaze i u predivnim bojama.

V I J E S T I

TIA 2018 Igrom do znanja, znanjem do proizvoda

Svake godine, zadnji tjedan u veljači, OŠ Jože Šurana Višnjan postaje mjesto gdje znanje putuje u svim smjerovima: od učitelja ka djeci, od roditelja prama djelatnicima škole, od djeteta do djeteta i natrag... Osmišljavaju se i provode besplatne radionice za sve sudionike u životu škole. Iskustvo, znanje i vještine se nastoje primijeniti na praktičnom proizvodu. Radionice su način darivanja znanja učitelja škole, suradnika i roditelja u svrhu širenja koncepta učenja kroz neobavezne aktivnosti koje su djeci poticajne i zabavne. Naglasak je na konceptu učenja kroz neposredno iskustvo s materijalima, kroz stvaranje rukama...

Ovogodišnja TIA 2018 inspirirana je knjigom nizozemskog teoretičara kulture i povjesničara Johana Huizinge „Homo Ludens“ u kojoj objašnjava važnost igre za čovjeka. Ponovljivost, završenost i omeđenost, element napetosti...sve su to elementi koji definiraju igru kao sastavni dio kulture, a ipak, igra je starija od kulture koja pretpostavlja ljudsko društvo. Kao takva, prisutna je kod životinja i nadilazi granice fizičkog djelovanja – ona je smislena funkcija, svaka igra nešto znači. Igrom dolazimo do otkrića, do znanja, do proizvoda....Neka igre započnu!!!

U sklopu TIA2018 organiziran je foto natječaj namijenjen učenicima na temu najbolje fotografije nastale za vrijeme Tjedna izvannastavnih aktivnosti. Pobjednica je učenica Marijana Ritoša iz 6. razreda PŠ Vižinada. Nagrada je poklon-bon u vrijednosti 200kn.

Ove godine na TIA 2018 održano je 12 radionica i prodaja proizvoda :

1. Mirjana Sirotić: “TRI, DVA, JEDAN - MIJESI” učenici u pratnji mama, baka, djedova, teta uče kako mijesiti razne oblike tjestenine
  2. Marina Pacenti: „SHOPPING BAG“ – radionica izrade pamučne torbe s tiskanim uzorkom
  3. Enis Ramadan: „ROBOTIZIRAJ SE I TI“ učimo robotiku. Jedna od najpopularnijih radionica održana je u sve tri škole.
  4. Ivana Boroš Ponjavić: „Izrada 3D lica“ likovna radionica za učenike razredne nastav
  5. Barbara Gavranić i Maja Šimonović Cvitko: „ODLEPRŠAJMO U SVIJET BALETA” predavanje i radionica inspirirana životom i radom balerine Carlotte Grisi
  6. Dušanka Tomić Luk: “BALZAM ZA USNE” Izrada

balzama od prirodnih sastojaka

1. Morena Ritoša: “VEZENJE” upoznavanje s tradicijom i kulturom našeg kraja kroz vezenje
  2. Alenka Jovanović – Oštir i Ana Pahović: „JESTE LI ZA PLES“ učimo osnovni korak baluna uz prezentaciju koreografije (Frozen, Cha cha slide)
  3. Dajana Ban Torcello: „CVIJET - MOBIL“ izrada dekoracije od recikliranih materijala
  4. Karmen Legović i Danijela Zović: „DECOUPAGE“ učimo salvetnu tehniku

Organizirana je prodaja učeničkih radova na temu GLAGOLJICA nastalih u sklopu projekta „Od glagoljice do tipkovnice“ Jadranke Lukić

Radionice je posjetilo ukupno 216 sudionika: djece, roditelja, baka, djedova. Proizvedeni su proizvodi izloženi po školama. Aktivnosti s radionica i galerije radova možete pogledati na stranici: https://tiavisnjan.wixsite.com/tia-visnjan

mr.art. Marina Pacenti prof.

objavio: Nataša Velenik   datum: 7. 3. 2018.

11.07.2018. 07:56
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

21.06.2018. 08:59
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

21.06.2018. 08:57
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

« Srpanj 2018 »