22. manifestacija "Verši na šterni"

U subotu, 13. lipnja u Vižinadi, na njenoj prekrasnoj Battistelinoj šterni, održana je  22. po redu manifestacija "Verši na šterni". Manifestacija je to na kojoj se zapravo, svake godine publici predstavlja istoimena zbirka pjesama čakavskih pjesnika Istre. Ove godine na natječaj Gradske knjižnice iz Poreča, za mjesto u zbirci prijavilo  se 108 autora s čak 306 novih, još neobjavljenih,  pjesama pisanih na čakavici od kojih je  izbornica, prof. emeritius dr. sc. Katica Ivanišević  odabrala  46 od isto toliko autora  koji su zastupljeni u zbirci. Na vižinadskoj šterni ispred naše područne škole čitali su ih sami autori.

Manifestacija je započela u zgradi ZT Vižinada nastupom njihove limene glazbe u kojoj sudjeluju i učenici naše područne vižinadske škole,  izvođenjem kulturno-umjetničkog programa naših učenika kojeg je osmislila učiteljica Ana Pahović,  foto izložbom  o aktivnostima na ovogodišnjim terenskim nastavama i izvannastavnim aktivnostima, izložbom likovnih radova naših učenika i predstavljanjem rezultata projekta  "Rast Istre" (revitalizacija starih voćnih sorti - prvenstveno nara) ostvarenih u dosadašnjoj provedbi te degustacijom istih.

Ravnateljica Gradske knjižnice Poreč  Irides Zović, pročelnik  Ureda za kulturu Istarske županije Vladimir Torbica i načelnik Općine Vižinada Marko Ferenac, u uvodu u program istaknuli su značaj ovakvih događanja, a čast da u programu na šterni prvi nastupe ponovno su dobili naši učenici. Oni i njihova učiteljica Ana Pahović koja ih je pripremala, doživjeli su doista prave ovacije oduševljenih pjesnika i posjetitelja.

Slavko Ledić

objavio: Jelena Berneš Gračić   datum: 15. 6. 2015.

GALERIA TIA-2026