Raspjevani razredi oduševili sumještane

Djelatnici i učenici Osnovne škole Jože Šurana Višnjan još  jednom su iznenadili i oduševili sumještane Višnjana, Kaštelira  i Vižinade manifestacijom kakva se može  ostvariti jedino  velikim trudom, radom i ljubavlju prema poslu koji se obavlja.

Ovoga puta u sportskoj dvorani Matične škole u Višnjanu organizirali su nagradno glazbeno natjecanje "RASPJEVANI RAZREDI" u kojemu su sudjelovali učenici od prvog do šestog razreda svih triju škola - Višnjana, Vižinade i Kaštelira. Trinaest razrednih odjeljenja s ukupno 198 učenika, u prepunoj su dvorani izveli po jednu pjesmu koje su sa svojim razrednim učiteljicama i učiteljicom glazbene kulture Tinom Pajdaš uvježbavali tijekom sati glazbenog odgoja i izvannastavnih aktivnosti.

Najbrojniji su bili učenici iz Višnjana 102, dok ih je iz Kaštelira nastuplo 62, a Vižinade 34.

Učiteljice Irena Ivančić i Davorka Travan ravnale su nastupom učenika prvih razreda, dok su druge razrede vodile učiteljice Rozana Farina i   Kata Trampuh. Treće su razrede pripremile i njihovim nastupom dirigirale učiteljice Ivana Medica Ružić i Dajana Ban Torcello, a četvrte Irena Rinaldis i Tina Pajdaš koja je za nastup pripremila i učenike petih i šestih razreda.

Svoju nagradu publika je dodijelila trećem razredu PŠ Kaštelir učiteljice Dajane Ban Torcello, a za najsimpatičniji nastup  4. razredu MŠ Višnjan Tine Pajdaš.

Stručno povjerenstvo sastavljeno od poznatih glazbenih stručnjaka i stručnih učitelja škole Sanja Zović Kukurin, školski pedagog, Diana Bernobić, voditeljica pjevačkih zborova Zajednice Talijana Višnjan i Labinci i Gordan Gregurević, animator kulture u porečkoj Plavoj laguni i sudionik TV natjecanja za izbor najljepšeg glasa Hrvatske, za treće mjesto s  po jednom porcijom palačinki nagradilo je učenike  petog razreda  PŠ Kaštelir učiteljice Tine Pajdaš, tortu za drugo mjesto dodijelili su petom razredu MŠ Višnjan, također učiteljice Tine Pajdaš, dok je prvo mjesto pripalo prvom razredu PŠ Vižinada učiteljice Irene Ivančić koji su  kao nagradu dobili po jednu porciju pizze.  "Kolače utjehe" dobili su svi sudionici kojima nagrade nisu pripale.

U pauzama  su učenici nastupili s dijelom svojih znanja stečenih tijekom sati izvannastavnih aktivnosti.

Sve nagrade osigurali su sponzori Pizzeria Al Ritrovo i pekara Royal iz Višnjana.

Vijest pripremio:

Slavko Ledić

objavio: Jelena Berneš Gračić   datum: 3. 4. 2015.

GALERIA TIA-2026