Vijeće učenika u posjetu načelniku Općine Vižinada

U četvrtak 29.10. 2015. predstavnici Vijeća učenika PŠ Vižinada s pedagogicom Sanjom Zović Kukurin, posjetili su načelnika Općine Vižinada, gospodina Marka Ferenca. Učenici su načelniku postavljali razna pitanja i zabilježili mnoge zanimljive odgovore. Saznali su koji su sve poslovi kojima se načelnik bavi , poručio im je da nikada ne smiju odustati od svojih snova i ciljeva. Rekao je da je  najteži dio načelničkog posla  kada ne može udovoljiti svim željama svojih sugrađana. Na pitanje koji bi posao volio raditi da nije načelnik odgovorio je da je oduvijek želio raditi kao službenik u banci.

Bio je učenik PŠ Vižinada, volio je pohađati školu, tada je najviše volio prirodu i društvo,a kasnije, u srednjoj školi, volio je matematiku jer smatra da nije potrebno mnogo učenja kako bi se savladalo gradivo, važno je logičko zaključivanje. Sa svojim se prijateljima igrao pokraj zgrade stare škole. Kad bi ga čarobna vila mogla pretvoriti u nekog drugog, rekao je da bi ostao uvijek isti, ali onda dodao kako bi možda volio biti George Clooney, te se nasmiješio.

Rekao je da je zadovoljan suradnjom između naše Škole i Općine, te citiramo, za kraj rekao:

„Djeca su broj 1!“

zabilježila  novinarka  Martina Dražetić, 7. razred PŠ Vižinada

objavio: Nataša Velenik Maja Šimonović Cvitko   datum: 3. 11. 2015.

Okvirni vremenik pisanih provjera Vižinada