Završena prva faza projekta ozBiljno u PŠ Vižinada

Projekt ozBiljno koji su u vižinadskoj područnoj škole provodi u sklopu programa Institucionalizacije zavičajne nastave, a uz potporu Istarske županije, pod zajedničkim nazivom: IZMEĐU MIRISA ZEMLJE I KRUHA - ZRNO ŽITA I SOLI finaliziran je u svojoj prvoj od četiri planirane faze.

Prva je faza posvećena jeseni, plodovima zemlje i kruhu. Vrijedne učiteljice: Loredana Koraca, Ana Pahović, Barbara Gavranić, Irena Ivančić i Marica Ledić s učenicima su osmislile i opremile školu tako da svaki njezin kutak odiše bojama jeseni i odgovara prvoj temi - Miriše kruh, dunja i smokva, opija mošt i sunce, radost jeseni...

Već od prvog radnog dana nove školske godine, u školi se užurbano pripremalo za realizaciju ovoga projekta. Sve učionice, holovi, ulazi, stubišta prepuni su plodova jeseni, voća, povrća, ukrasnog i ljekovitog bilja, proizvoda poput kruha, domaće tjestenine, džemova, pekmeza, sokova, čajeva, plakata i misli posvećenih Projektu, učeničkih likovnih i literarnih radova u kojima se s mnogo emocija i umjetničkog izričaja i s puno ljubavi govori o zavičaju, prirodnim ljepotama i bogatstvu krajolika koji nas okružuje. Škola je ovih dana, dok traje izložba, otvorena za sve koji ju žele posjetiti.

Ali, na ovome se neće stati. Već sada se vrše pripreme za drugu fazu planiranu za blagdan Božića, a realizirat će se na temu - Miruju zemlja i ruke, Božić daruje početak..., a potom i u veljači Vrijeme sjetve, rasta i ljubavi, i konačno, Od žitnog do Jadranskog mora - raste kaloper, smilje, kadulja i mažurana, maslačak i kopriva, čuvarkuća i lavanda, žetva briše znoj raskošnoj kolijevci zemlje.

objavio: Jelena Berneš Gračić   datum: 23. 10. 2015.

Okvirni vremenik pisanih provjera Vižinada