Čitamo mi, u obitelji svi

Knjižnična je naprtnjača danas započela svoje putovanje, i prvi su učenici trećeg razreda u Višnjanu i Vižinadi odnijeli knjige svojim kućama. Nadamo se da će u svojim obiteljima provesti nekoliko ugodnih i veselih dana čitajući i prelistavajući zanimljive knjige. Tako je službeno i započeo ovogodišnji projekt Čitamo mi, u obitelji svi!

Projekt "Čitamo mi, u obitelji svi" već nekoliko godina uspješno provodimo u trećem razredu naše škole, s ciljem poticanja čitanja i druženja s knjigom. Tijekom godine svi će učenici trećeg razreda imati priliku svojim kućama odnijeti torbu s knjigama, koje će zajedno sa svojim ukućanima kroz pet dana čitati, prelistavati, pregledavati, doživljavati.

Provedbom ovog projekta roditeljima se skreće pozornost na važnost čitanja, motivira ih se i upućuje kako da pomognu svojoj djeci u svladavanju tehnike čitanja, senzibilizira ih se za sklonost školskoj knjižnici i čitanju uopće.  Nema kvalitetnijeg poticaja i učinkovitije metode svladavanja tehnike čitanja, nego kad učenik svakodnevno gleda svoje roditelje kako čitaju i kako uživaju u pročitanom štivu.

Gregory, 3. razred Višnjan

Lara, 3. razred PŠ Vižinada

objavio: Nataša Velenik   datum: 20. 1. 2017.