Vijeće učenika posjetili i načelnika Općine Kaštelir

U tjednu posjete načelnicima općina, u petak, 30.10. i mi,  predstavnici Vijeća učenika PŠ Kaštelir, posjetili smo našeg načelnika, gospodina Enia Jugovca. Uz sok i slatkiše saznali smo da načelnik voli svoj posao. Njegov rad i aktivnosti usmjereni su razvoju mjesta kako bi život stanovništva u općini bio što kvalitetniji. Ponosan je na projekt izgradnje kanalizacije, a pozvao nas je da dođemo vidjeti pročišćivaće vode posebne po tome što pročišćavanje vrše biljke. Jako je zadovoljan suradnjom škole i općine i ponosan je na uspjehe učenika naše škole.

Prisjetivši se svog školovanja zanimljivo nam je bilo čuti da su učitelji učenike kažnjavali udarcima šibe po ruci. Ajoooj...a mi teško podnosimo i jednu pismenu opomenu. Dao nam je savjet da što više čitamo sada i u srednjoj školi jer kasnije nemamo toliko vremena. Načelnik uglavnom čita stručnu literaturu i proučava razne zakone.

Postavili smo mu i jedno neuobičajno pitanje - s kim bi iz svijeta show businesa volio popiti kavu i popričati. Načelnik se odlučio za glumca Georga Clooneya kojeg cijeni kao glumca, režisera i scenarista. Uglavnom, napomenuo je, uvijek bi rado popio kavu i popričao s ljudima koje se pamti po dobru i po humanim djelima. S načelnikovom porukom da uvijek činimo dobro i budemo humanisti, otisnuli smo se put naše škole….

Vijeće učenika PŠ Kaštelir

objavio: Nataša Velenik Sanja Zović Kukurin   datum: 3. 11. 2015.

Okvirni vremenik pisanih provjera Kaštelir