Muzejske pričalice

Ove se godine na nacionalnoj razini u školama odvija edukativna akcija Hrvatskog muzejskog društva pod nazivom Muzejske pričalice čiji je cilj buđenje interesa djece za poviješću i posebnostima zavičaja,  a samim time i oživljavanje muzeja koji prestaju biti zatvorene i dosadne institucije i sve aktivnije otvaraju svoja vrata svim naraštajima.

U sklopu ove akcije Mirjana Margetić, kustosica Etnografskog muzeja Istre u trećem je razredu sprovela program Stari predmet - nova priča te je učenicima u razred donijela zagonetni predmet - spone i pašture. Nakon toga su djeca dobila zadatak da što više saznaju o tim predmetima razgovarajući s roditeljima, bakama, djedovima, susjedima te da svoje ideje zapišu i nacrtaju. Radovi svih učenika bit će sakupljeni u jednu slikovnicu, i tako će zagonetni predmet opet oživjeti i dobiti svoju novu priču za koju će se čuti daleko izvan vitrina i zidova muzeja!

I mi smo isprobali kako je bilo boškarinima dok su hodali s pašturama.

Idemo mi vidjeti naše boškarine!

Kako si lijepi! Mi gledamo njih....                                        ...a oni nas! :)

Tovari su bili najglasniji. I pojeli su najviše kruha!

Vraćamo se u školu crtati strip!

3. razred OŠ Višnjan na okupu

Razmišljamo o priči o boškarinima!                            Spone manje žuljaju od paštura.

objavio: Nataša Velenik   datum: 30. 4. 2013.