OBAVIJEST: Početak školske godine, prijevoz i prehrana učenika, produženi boravak, udžbenici

Dragi učenici, poštovani roditelji

ispod je nekoliko obavijesti vezanih uz početak nove školske 2018./19. godine

Organizacija rada na početku školske godine

Prvi nastavni dan u školskoj 2018./19. godini je 3. rujna (ponedjeljak). Nastava će biti organizirana po posebnom rasporedu za taj dan, tako da će učenici prva dva sata imati sat razrednika, a ostale sate prema rasporedu za ponedjeljak odjeljenja koje pohađa učenik.
Raspored sati za ponedjeljak za učenike prvog razreda bit će objavljen na web stranici škole. Učenici od drugog do osmog razreda rasporedu sati mogu pristupiti prema objavljenim uputama naweb stranici škole.

Prijevoz učenika

Prijevoz učenika je organiziran po redovitom redu vožnje autobusa za PŠ Vižinada i MŠ Višnjan za smjer Peršurići i Baškoti. Red vožnje možete vidjeti na web stranici škole.

Prehrana učenika

Prehrana učenika je organizirana od prvog nastavnog dana, te molimo roditelje da svoju djecu obavijeste hoće li se hraniti ( ili  neće) u Školi i kako bi učenici mogli razrednicima prenijeti tu informaciju odmah u ponedjeljak. Cijena obroka je i dalje 8 kn. Sufinanciranje prehrane učenika iz socijalnog programa Općine(a) nije u nadležnosti škole i nije za sada osigurano drugim projektima.

Organizacija rada u odjeljenjima produženog boravka

Rad odjeljenja produženog boravka u sve tri škole započinje u ponedjeljak, 3. rujna. Molimo roditelje da svoju djecu obavijeste hoće li ili ne pohađati produženi boravak, kako bi učenici mogli razrednicima prenijeti tu informaciju. Udio sufinanciranja rada učitelja u produženom boravku nije u nadležnosti škole.

Podjela udžbenika i likovnih mapa

Podjela udžbenika koje su roditelji naručili putem narudžbenica Školske knjige ako roditelji nisu preuzeli bit će organizirana i u petak od 10.00 sati.
Preostali udžbenici koje roditelji ne preuzmu i likovne mape naručene preko škole čekat će učeniku u razredu.

Udžbenici za informatiku 5-ti i 6-ti razred

Informatika za peti i šesti razred od početka školske 2018./19. godine je obvezan predmet i radi se po novom kurikulu za informatiku. Izdavači nisu tiskali nove udžbenike, te će vjerojatno do 15. rujna biti tiskani.

Iz tog razloga stari udžbenici za informatiku ne vrijede pa i svi oni „novi“ koje ste kupili u online knjižarama ili drugdje.

Roditelji koji su udžbenike dobili preko Školske knjige su o tome obaviješteni te će važeće udžbenike dobiti na kućnu adresu ili u školu.

Na kraju,
želimo svim učenicima, roditeljima i učiteljima uspješan početak nove školske godine.

objavio: Predrag Brkić   datum: 30. 8. 2018.