OBAVIJEST: Početak školske godine, prijevoz i prehrana učenika, produženi boravak, udžbenici

Dragi učenici, poštovani roditelji

ispod je nekoliko obavijesti vezanih uz početak nove školske 2017./18. godine.

1. Organizacija rada na početku školske godine
Prvi nastavni dan u školskoj 2017./18 godini je 4. rujna (ponedjeljak). Nastava će biti organizirana po posebnom rasporedu za taj dan, tako da će učenici prva dva sata imati sat razrednika, a ostale sate prema rasporedu za ponedjeljak  odjelenja koje pohađa učenik. Raspored sati za učenike će biti objavljen na veb stranici škole.

Prijevoz učenika je organiziran po redovitom redu vožnje autobusa za PŠ Vižinada i MŠ Višnjan za smjer Peršurići i Baškoti.

Prijevoz iz smjera Baderna bit će organiziran, zbog radova na županijskoj cesti Tičan-Višnjan, redovito u dolasku, a u povratku će prijevoz biti organiziran samo u 13.20 sati ( via Kaštelir). Raspored sati bit će prilagođen odlasku autobusa u dane dok bude vrijedio ovaj privremeni red vožnje.

2. Prehrana učenika

Prehrana učenika je organizirana od prvog nastavnog dana, te molimo roditelje da svoju djecu obavijeste hoće li se hraniti ( ili  neće) u Školi i kako bi učenici mogli razrednicima prenijeti tu informaciju. Cijena obroka je i dalje 8 kn. Besplatna marenda za mjesec rujan, kao i prošle nastavne godine, nije osigurana iz Projekta. Financiranje prehrane učenika iz socijalnog programa Općine(a) nije u nadležnosti škole.

3. Organizacija rada u odjeljenjima produženog boravka u PŠ Vižinada i PŠ Kaštelir

Rad odjeljenja produženog boravka u PŠ Kaštelir i PŠ Vižinada započinje u ponedjeljak, 4. rujna. Molimo roditelje da svoju djecu obavijeste hoće li ili ne pohađati produženi boravak, kako bi učenici mogli razrednicima prenijeti tu informaciju. U PŠ kaštelir sufinanciranje roditelja je smanjeno s 50% na 30% (iznos u kunama naknadno), a u PŠ Vižinada sufinanciranje je pod istim uvjetima kao i prethodne godine (150 kn).

4. Produženi boravak u MŠ Višnjan

Produženi boravak u MŠ Višnjan neće biti organiziran u školi. Molimo da se za detalje obratite u Općinu Višnjan.

5. Podjela užbenika i likovnih mapa

Podjela udžbenika koje su roditelji naručili putem narudžbenica Školske knjige ( za učenike RN) bit će organizirana u srijedu 30. kolovoza u školama koje učenici pohađaju ( Kaštelir, Vižinada, Višnjan) od 10.00 do 13.00 sati ili po dogovoru sa Školom u drugom terminu.

Likovne mape (za one učenike koji je nisu kupili) bit će podijeljene učenicima poslije uplate razrednicima u prvom tjednu nastave.

Na kraju, želimo svim učenicima, roditeljima i učiteljima uspješan početak nove školske godine.

objavio: Predrag Brkić   datum: 28. 8. 2017.