Razgovor s doktoricom

U našoj je školi 9. studenoga osmi razred osnovne škole Jože Šurana Višnjan prisustvovao zanimljivom predavanju o spolnome odgoju  naše doktorice školske medicine Daniele  Beaković koja je isto predavanje održala i u našim područnim školama.

Bili  smo uzbuđeni i u neizvjesnosti  jer nismo  znali o čemu ćemo razgovarati.  Prije dolaska doktorice, učenici su na klupi ostavili nepotpisane papiriće s pitanjima na koja su željeli dobiti odgovore. Pitanja je bilo mnogo, ali doktorica je odgovorila samo na ona ozbiljna. Osim što je ljubazno i jasno odgovorila na sve naše nedoumice o sazrijevanju, tjelesnim promjenama, spolnosti,  govorila je i o  zaštiti od spolno prenosivih bolesti, o kontracepcijskim sredstvima te nam dala korisne informacije  koje će nam zatrebati kad odrastemo. Učenici su sa zanimanjem postavljali brojna pitanja. Uz učenike, predavanju su prisustvovale i učiteljica biologije Dušanka Tomić Luk i školska pedagoginja  Sanja Zović Kukurin. Učenici su imali priliku pokazati znanje stečeno na nastavi biologije. Uz malo šaptanja uspijevali bi doći do točnog odgovora. Razgovor je trajao jedan školski sat, ali svima je bilo toliko zanimljivo da smo se složili oko toga kako je to bilo  prekratko i zaključili  kako bi ga trebalo ponoviti jer nas o toj temi još mnogo toga zanima. Veliko hvala doktorici što nam je mnogo toga rekla, dala nam puno savjeta i odgovorila na naša pitanja!

Tina Fabac i Mija Antonia Radosavljević  (8. razred Višnjan)

objavio: Nataša Plačko   datum: 2. 12. 2015.