Vijeće učenika

U petak, 16.listopada 2015., u PŠ Kaštelir održana je konstituirajuća sjednica Vijeća učenika naše škole.

Nakon što je pedagoginja škole upoznala predstavnike s obvezama i ovlastima Vijeća učenika, predstavnici su, između sebe izabrali predsjednika i zamjenika. Glasovanje je bilo javno, dizanjem ruku. Najveći broj glasova, a time i predsjedničko mjesto, pripalo je učeniku osmog razreda MŠ Višnjan Alexu Ritoši. Za zamjenika je izabran učenik osmog razreda PŠ Vižinada Dominik Perković.

Raspravljalo se i o nekim konkretnim prijedlozima. Filip Ružić, predstavnik šestog razreda PŠ Kaštelir, predložio je da se razmisli o njegovom prijedlogu uvođenja uniformi za sve učenike škole. Iako su se svi predstavnici izjasnili protiv tog prijedloga, dogovor je da se na nivou škole ispitaju mišljenja i drugih učenika o toj temi. Sljedeći put predstavnici će donijeti svoja razredana pravila vezana uz toleranciju i nenasilje kako bi na nivou škole donijeli zajednička pravila vezana uz tu, uvijek aktualnu temu. Predstavnici su izrazili želju promjene pravila koje ne dopušta korištenje mobitela za vrijeme malog odmora tako da će, sa svojim argumentima protiv tog pravila, tražiti razgovor kod ravnatelja škole. Krenuli smo radno i aktivno pa je tako odlučeno da se Vijeće učenika sastaje jednom mjesečno, uvijek u drugoj školi.

objavio: Sanja Zović Kukurin Nataša Velenik   datum: 19. 10. 2015.