Igrokaz u našoj školi

Dramsko scenska grupa OŠ Jože Šurana Višnjan pod vodstvom učiteljice Ivane Medica Ružić u prvom se polugodištu bavila razvijanjem darovitosti kod dramsko scenskog izraza.

Produkt svega bio je igrokaz pod nazivom Snovi se ponekad i ostvare. U igrokazu je sudjelovalo 18 učenika od 1. do 3. razreda. Igrokaz je prikazan 8 puta. Osim toga gostovali su u Novigradskom dječjem vrtiću "Tičići", Višnjanskom dječjem vrtiću i u Kući djeda Mraza u Kašteliru gdje su ih jako lijepo primili. Igrokaz je  trajao 40-ak minuta i bio je dio humanitarne akcije Djeca djeci Božić je!

Ivana Medica Ružić, učiteljica 3. razreda

Učenici su se bavili dramskim odgojem u kojem su pokušali razviti osjećajnost, osjetilnost, govorne i komunikacijske vještine, maštu, kreativnost, sposobnost razvijanja stavova i stjecanje društvene svijesti. Pored toga bavili su se i dramskom umjetnošću koja se bitno razlikuje od dramskog odgoja. Ona jest dramski izraz temeljen na dramskom doživljaju svijeta. Dramski doživljaj na taj način pretvara svijet u umjetnost. Stoga su pokušali u prvom polugodištu ostvariti i dramski odgoj i dramsku umjetnost u mnogim aktivnostima društvene svijesti kao što su to (samo)kritičnost, odgovornost, snošljivost, razvijanje humanih moralnih uvjerenja, razumijevanje međuljudskih odnosa, te stjecanje sigurnosti i samopouzdanja.

objavio: Nataša Velenik   datum: 13. 2. 2015.