Dan učitelja

U ponedjeljak, 6. listopada učenici i učitelji PŠ Kaštelir bili su ugodno iznenađeni kada su ih osmaši pozvali u hol škole. Povodom Dana učitelja, učenik osmog razreda Anton Kazalac je na tekst Patrika Suskinda "Kontrabas" izveo monodramu na zavičajnom govoru. Zanimljiv zadatak koji su osmaši dobili od svoje učiteljice Jadranke Lukić potaknuo je Antona na kreativno osmišljavanje uloge, a da je bio uspješan svjedoči aplauz kojim je bio ispraćen od svih gledatelja.

A evo što naši učenici pišu o nama:

Moja učiteljica

Od svih mojih učitelja, onih iz solfeggia, gitare ili škole, ja sam odabrao našu dragu, jedinu i nezamjenjivu - Magdalenu. Prvo ću krenuti sa izgledom. Učiteljica je tamnije puti, visoka je i mršava, ima duge ruke i noge. Ona ima crvenu kratki kosu koja joj pristaje uz smeđe oči. Najčešće nosi traperice i starke, uvijek govori da je u njezinoj učionici hladno pa zato uvijek nosi jaknu. Učiteljica nosi starke, skoro je nikada nisam vidio u čizmama. Zaboravio sma reći da ima parbora oko očiju... P.S. Nemojte joj reći!

Kao učiteljica je super, nikad ne koristimo udžbenike na satu, osim kad rješavamo radnu. Ona nam predaje uz njezin laptop i grafoskop. Magdalena ne želi da štrebamo nego da učimo sa smislom. Kada nešto ne znamo, a kada na satu tu stvar ponovi sto puta, sva joj se kosa digne pa se izviče na nas. Ja i Mateo smo joj jedanput pomogli izraditi ispit pa nam je za hvalu poklonila čokoladu.

(David Žiković, 7. r.)

Moj učitelj

Od svih učitelja u školi ja sam odabrao učitelja Tonija, zato jer je on jako smiješan. Kod nejga se uvijek bar jednom nasmijemo, ali moramo prvo napraviti svoje dužnosti pa se onda zabavljamo. Meni Toni skoro svaki put govori da moram učiti, da ne radim na pamćenjue, ali ja mu uvijek odgovorim da je to dosadno. Zato jer ja uvijek volim nešto drugo raditi, ili se voziti biciklom ili ići kod bake, ili kod prijatelja, pa mi je zato uvijek dosadno i ne mogu dugo sjediti na stolici.

(Roko Beaković, 7. r.)

Moja učiteljica

Moja najdraža učiteljica zove se Tanja. Učiteljica Tanja je jako mlada i došla je u našu školu prije dvije godine. Ovo nam je treća godina da nam predaje i mislim da su je već svi zavoljeli. Zato jer je ona uvijek dobre volje, uvijek se zeza s nama i slično. Iako mi engleski nikada nije bio jedan od dražih predmeta, otkad je došla učiteljica Tanja nekako sam ga zavoljela. Zato jer mi je sad sve puno lakše, učiteljica nam sve lijepo objasni, i ponovi gradivo puno puta dokle ne budemo sigurni da sve razumijemo. Jako mi se sviđa to što nam učiteljica kada dobijemo lošu ocjenu iz ispita, često bi nam na ispravku dala iste ispite da bi nam olakšala. S tom učiteljicom uvijek možemo otvoreno pričati i reći joj o svim problemima u razredu kao i sa našom razrednicom.

()

Moja učiteljica

Moja se učiteljica zove Jadranka. Odlučila sam ju opisivati jer se s njom najviše družimo i najviše vremena provodimo s njom. Ona uvijek ponavlja da nam je ona druga majka. Vrlo je visoka žena, ima crvenu kosu i posebna je po tome što ima šestero očiju. Uvijek se lijepo oblači. Moja učiteljica je jako dobra osoba te znam da se njoj mogu obratiti zbog svih svojih problema, ona za svako pitanje ima odgovor i za svaki odgovor ima pitanje. Iako smo u razredu imali puno problema ona ih je sve uspjela riješiti, iako su bili jako veliki problemi. Moja učiteljica ima posebne programe za pisanje lektire i ima jednu stvar koje se nitko ne bi sjetio osim nje, a to je govor. Znam da iako nam ta silna lektira i govor sada izgledaju dosadni, nepotrebni i teški, će nam poslužiti u našem daljnjem školovanju. Naša učiteljica je najbolja razrednica i učiteljica. Koji put malo više zahtijeva od nas, a mi to ne izvršimo jer smo lijeni pa nam ona održi svoj govor te tako nas i nečemu pouči. Kao učiteljica jako je pametna i dobro na spoučava, no mislim da bi po koji put trebala biti malo blaža u kriterijima. Super je razrednica!

Najbolja je učiteljica na svijetu, ne bi je mijenjala ni za koju drugu na ovome svijetu jer je najbolja.

(Melisa Kocijančić, 5. razred)

objavio: Nataša Velenik   datum: 10. 10. 2014.