Velika završnica nacionalnog projekta Vrtim Zdravi Film

Vrtim Zdravi Film je projekt kojim se kroz edukaciju učenika sedmih razreda o važnosti pravilne prehrane i svakodnevne tjelesne aktivnosti podržavaju napori javno-zdravstvenih institucija u prevenciji pretilosti mladih.

Provodi ga Hrvatski školski sportski savez i tvrtka Nestlé Adriatic, a ove je školske godine obuhvatio 43 škole iz cijele Hrvatske te je u njemu sudjelovalo više od 2.500 učenika sedmih razreda.

I naši su učenici bili je jedni od njih, i ne samo to već su odnijeli i prvu nagradu za najbolji učenički video uradak. Čestitamo sedmašima i učiteljici Dijani Gugić!

Na svečanoj završnici održanoj u OŠ Braće Radić u Zagrebu predstavljeni su nacionalni rezultati treće sezone projekta Vrtim Zdravi Film te su proglašeni pobjednici u tri kategorije: najveći pomak u znanju, najbolji u sportu i najkreativniji video uradak.
Prema rezultatima anketa, koje je u sklopu projekta obradio Hrvatski zavod za javno zdravstvo, najveći pomak u znanju ostvarila je OŠ Šćitarjevo iz Velike Gorice, dok su učenici OŠ Jože Šurana iz Višnjana napravili najbolji učenički film na temu važnosti pravilne prehrane i redovitog bavljenja tjelesnom aktivnošću. OŠ Smiljevac iz Zadra i OŠ Nedelišće iz Nedelišća dobile su nagradu za najbolja sportska ostvarenja.

objavio: Nataša Velenik   datum: 4. 6. 2014.