Modeli i preporuke za rad MZO-a u uvjetima povezanima s Covid-19-NOVA VIJEST

Dragi učenici poštovani roditelji!
Znajući za zainteresiranost o uvjetima i načinu rada u novoj školskoj godini, a kako nemamo ni mi potpune informacije i potpuna rješenja objavljujemo nekoliko kratkih naznaka o organizaciji rada.

1. Ministarstvo znanosti i obrazovanja je objavilo dokument pod nazivom: Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanima s COVID-19 u pedagoškoj/školskoj godini 2020./2021. Dokument možete pronaći OVDJE.

2. nastava u našoj školi će se odvijati u jednoj smjeni

3. odjeljenja će biti smještena u stalnoj učionici tako da će se kompletna nastava tog
    odjeljenja odvijati u njihovoj učionici osim TZK i informatike

4. nastava (s kratkim pozdravnim programom) za  prvi razred počinje u
    ponedjeljak 7. rujna u  9.30. sati. Nastava će trajati 2 školska sata: Roditelji u
    školu mogu ući s maskama i pridržavajući se i drugih epidemioloških mjera

5. za učenike od 2.-8. razreda nastava započinje u 8.00 sati

6. prijevoz učenika školskim autobusom bit će organiziran pri čemu se učenici
    MORAJU pridržavati epidwemioloških mjera ( nošenje maske...)

7. maske za učenike (2 komada) nabavit će IŽ ,ali će ih učenici dobiti naknadno po isporuci u  škole.

8. udžbenici i likovne mape (ako su kupljene u školi) čekat će učenike na
    klupama. Učenik će revrsni dokument donijeti kući na potpis.

9. produženi boravak će biti organiziran prema odluci Općina u jednoj mješovitoj
    grupi a škola će osigurati epidemiološke uvjete

10. prehrana za učenike, ako se opredijele, bit će organizirana uz uvažavanj
     epidemioloških uvjeta.
  Bjanko zadužnice roditelji trebaju predati u školu uz potpisivai ugovor ili na drugi
  način osigurati (uplata unaprijed do važenja ugovorau sva.

11. Učenici će za ulazak ( i izalazak) u školu koristiti više ulaza pri čemu će ulazi za razrednu nastavu (1.-4. razred) i predmetnu nastavu biti odvojeni
Višnjan:  RN-kod sportske dvoreane; PN- glavni ulaz i ulaz kod kotlovnice
Kaštelir: RN- glavni ulaz; PN- ulaz kod terase vrtića
Vižinada: RN- glavni ulaz; PN - ulaz s dvorišta kod (bivšeg) vrtića

12. Učenici obvezno izlaze tijekom velikog odmora, kad nije za njih organizirana prehrana na školsko dvorište u pratnji učitelja poštivajući epidemiološke mjere

13. Roditelji kod kuće mjere tjelesnu temperaturu učenicima, a u školi će beskontaktnim toplomjerom biti mjerena temperatura učenicima ako posumnjamo u povećanu u odnosu tjelesnu temperaturu.
Dolazak roditelja u školu je dozvoljen samo uz najavu i dozvolu uz pridržavanje epidemioloških mjera.

I na kraju, molimo za suradnju roditelje, da objasne svojoj djeci nužnost pridržavanja epidemioloških mjera kako bi se odgojno-obrazovni proces odvijao u školi a ne u virtualnom obliku.
Detaljnije upute i pravila objavit ćemo na stranicama škole nakon sastanka ravnatelja svih škola Istarske županije i Stožera za Civilnu zaštitu IŽ.

Ravnatelj škole:

Predrag Brkić, prof.

objavio: Predrag Brkić   datum: 30. 8. 2020.