Gastronomske radionice u Turističko-ugostiteljskoj školi Poreč

U petak, 24. studenoga učenici osmog razreda naše škole posjetili su Turističko-ugostiteljsku školu u Poreču te sudjelovali na gastronomskim radionicama održanim u sklopu Tjedna strukovnog obrazovanja. Zajedno s učenicima iz 4. thk i 3. sl te mentorima (nastavnicima struke) pripravljali razna jela, napitke, frapee, slastice i sl.

Gastronomske radionice 24.11.2017.

U sklopu Tjedna strukovnog obrazovanja ove smo godine organizirali i gastronomske radionice za učenike osnovne škole Višnjan te područnih škola Vižinada i Kaštelir. Posjetilo nas je 24 učenika sa svojom pedagoginjom Sanjom Zović Kukurin i pomoćnicom u nastavi.

Učenici su po dolasku pozdravljeni te im je kao uvod u radionice prikazan filmić koji su prošle godine naši učenici snimili u suradnji s Plavom Lagunom, a u kojemu sami učenici predstavljaju zanimanja za koje naša škola nudi obrazovanje. Učenici su potom podijeljeni u tri grupe te su se s nastavnicom slastičarstva, K. Tijan Pamić, nastavnikom kuharstva E. Herakom i nastavnicima ugostiteljskog posluživanja J. Zubakom i F. Smokovićem uputili u kabinete na radionice koje su im nastavnici pripremili. U kabinetu slastičarstva pripremale su se kiflice, u prostorijama ugostiteljskog posluživanja frapei, a u kabinetu kuharstva tjestenina s raznim umacima. Učenicima su zajedno s mentorima u radu pomagali i učenici naše škole koje su u to vrijeme imali nastavu, a to su 3. razred slastičara (radionica slastičarstva) te 4. razred smjera turističko-hotelijerski komercijalist (na radionicama ugostiteljskog posluživanja i kuharstva). Nakon pripreme jela, napitaka i slastica, učenici su upućeni u prostorije ugostiteljskog posluživanja na druženje i kušanje pripremljenih jela/napitaka.

Cilj gastronomskih radionica bio je promocija zanimanja i praktičan uvid u sama zanimanja koja su trenutno na tržištu rada jako tražena te su učenici mogli dobiti informacije iz prve ruke o samom školovanju, kako od stručnih nastavnika, tako i od samih učenika koji se za ta zanimanja obrazuju.

Ana Kalčić,

školska pedagoginja

objavio: Nataša Velenik   datum: 30. 11. 2017.